Гра «Екологічна подорож Рідною ОТГ»

Про гру.

Сталий розвиток неможливий без участі всіх членів громади, незалежно від віку, усвідомлення ними своєї ролі у створенні безпечного довкілля. Прототип настільної гри для дітей розроблено групою Julie's Data за результатами стратегічної екологічної оцінки (СЕО) генеральних планів Чоповицької громади (виконавець генпланів — Компанія ТОВ “ГЕОНІКС”).

Під час виконання екологічної оцінки збирається комплексна інформація про стан території, екологічні проблеми, пропозиції щодо вирішення таких проблем. Для закладання фундаменту екологічної свідомості та підвищення рівня обізнаності населення комплекс цієї та іншої інформації має використовуватися й в подальшому, зокрема серед молоді та слухачів навчальних закладів.

Оскільки геопросторові дані легко візуалізувати, це дає можливість інтегрувати їх в освітній процес та створити на основі цих даних якісні навчальні матеріали. Отримані геопросторові дані про довкілля ОТГ було доповнено ігровим сюжетом у вигляді подорожі громадою, яка проходить місцями реальних екологічних проблем.

В результаті було сформовано комплекти настільної дидактичної гри – «Екологічна подорож Чоповицькою ОТГ», переданої представникам громади. Зазначена гра поєднує в собі набір тематик: ліс («Що росте у лісі?», «Лісові мешканці», «Правила поведінки у лісі»); луг («Лугова рослинність», «Червонокнижні види», «Хто живе на лузі?»); водойми («Мешканці озера», «Болото – цілий світ», «Наша річка»); повітря («Що забруднює повітря?»); сміття («Сортування сміття»).

Гра «Екологічна подорож Рідною ОТГ» спрямована на розвиток екологічного виховання дітей дошкільного та шкільного віку (6-8 років), формування у них елементів екологічної свідомості через геймифікацію – як засіб легкого та позитивного сприйняття дітьми інформації із прив'язкою до території рідної громади, що викликає додаткові емоційні зв’язки та асоціації. Комбінування в грі різних видів діяльності, зокрема спостережень, бесід, читання, малювання тощо, дає можливість розвивати різні навички такі як пізнавальні здібності, логічне мислення, пам'ять, здатність формувати та висловлювати власну думку, просторова уява та орієнтація.

Дидактичне завдання гри реалізується через поринання дітей в подорож маршрутом рідною громадою, де вони виконують на шляху різноманітні завдання, поринають у запропонований сюжет.

Екологічна гра подорож масштабується на територію будь-якої громади з використанням відкритих даних OSM.

Варіанти реалізації гри:

  • онлайн гра з можливістю інтерактивної взаємодії та виконання завдань через онлайн карти, розміщені та доступні на сайті громади;
  • настільна гра для особистого використання або як дидактична гра для використання в навчальних процесах.

Серед іншого залучені можуть бути діти старшого шкільного віку (9-11 класи), через підготовку для них кейсів, направлених на вирішення екологічно орієнтованих задач (в тому числі як складових такої подорожі) в межах території рідної громади через вивчення та використання геоінформаційних технологій, що в свою чергу підвищує зацікавленість молоді за рахунок оволодіння інформаційними технологіями.

Загальні метадані.

Назва: «Екологічна подорож Рідною ОТГ».

Дидактичне завдання: формування елементів екологічного світорозуміння, екологічної вихованості, розвиток у дітей позитивного емоційно-ціннісного ставлення до навколишнього середовища своєї громади через гру.

Ігрове завдання: дітям пропонується поринути в подорож маршрутом рідною громадою, виконуючи на шляху різноманітні завдання.

Результати гри: Діти отримують уявлення про просторове розташування природних та штучних об’єктів у громаді, їх особливості, функції та вразливості. В них формується емоційно-ціннісне ставлення до природи.

Завантажити правила гри «Екологічна подорож Чоповицькою ОТГ»

Завантажити карту «Екологічна подорож Чоповицькою ОТГ»


Конструктор готових прикладів вправ та завдань

Скористайтеся сервісом для пошуку готових завдань на тему сталого розвитку для предметів 5-7 класів основної школи.
Також ви можете опублікувати власний авторський приклад завдань для вашого предмету.

Для здійснення пошуку матеріалів для підготовки саме Вашого уроку, оберіть три параметри пошуку та натисніть кнопку «Знайти»