Всеукраїнській конкурс вчителів з нагоди відзначення
Всесвітнього дня екологічного маркування (World Ecolabel Day)

РЕКОМЕНДАЦІЇ ТА МАТЕРІАЛИ ДЛЯ УЧАСНИКІВ КОНКУРСУ

Виконуючи конкурсне завдання термін екологічне маркування слід розуміти у значенні екологічного маркування І типу, принципи та методи застосування якого визначені міжнародним стандартом ISO 14024 Екологічні марковання та декларації – Екологічне маркування типу I – Принципи та методи (Environmental labels and declarations – Type I environmental labelling – Principles and procedures).

Визнані на міжнародному рівні логотипи екологічного маркування І типу різні в різних країнах/регіонах, але всі вони мають однакове значення і відповідають ISO 14024. Маркована ними продукція відповідає найвищим стандартам якості та безпеки для здоров’я та довкілля.

В Україні екологічне маркування І типу виглядає так:

В народі цей знак отримав назву «Зелений журавлик».

Дізнайтесь більше про екологічне маркування і типу та всесвітній день екологічного маркування

БУКЛЕТ Що насправді означає «екологічний продукт»?

ВІДЕОРОЛІК Екологічне маркування продукції (2018)

ВІДЕОРОЛІК Екологічне маркування продукції (2019)

Важливо

При оцінюванні кейсу Конкурсна комісія повинна мати можливість оцінити результативність роботи вчителя з учнями. Це може бути відео інтерв’ю, опитування або учнівська презентація.

Наприклад, відео презентація про екологічне маркування І типу учнів однієї з шкіл Бангкоку (Таїланд) (англ. мова).

Застороги

Працюючи над виконанням конкурсного завдання уникайте плутанини поняття екологічного маркування І типу з іншими типами маркувань. Наприклад, органічним. У разі необхідності – звертайтесь за консультацією до представника Оргкомітету Конкурсу. Також уточнюючі запитання Ви можете поставити в чаті під час навчального вебінару 3 жовтня. Запрошення на вебінар отримають всі зареєстровані учасники Конкурсу.

Матеріали для виконання конкурсного завдання

Ці матеріали підготовлені співорганізаторами Конкурсу і містять інформаційні, методичні та навчальні матеріали якими може скористатись претендент, виконуючи конкурсе завдання.

Ви можете не обмежуватись ними, використовуючи будь-яку інформацію з достовірних джерел.

ЗАНЯТТЯ: Чому екологічне маркування – це важливо?

Навчально-методичні матеріали для проведення заняття

Мобільний додаток

При виконанні учнями практичних завдань в нагоді може стати безкоштовний мобільний додаток для Android та IPhone Ecolabel Guide. Цей додаток дуже простий у застосуванні. Використовуючи його можна відсканувати логотип маркування та в один клік дізнатись про його значення. Це дозволяє зробити більш свідомий вибір і уникати «зеленого окозамилування» недобросовісних виробників, які безпідставно позначають свою продукцію словами «екологічний», «еко» або логотипів що натякають про це за змістом.

Завдання на тему екологічне маркування по предметним галузям

Приклади різноманітних вправ і завдань для 5-7 класів доводять що тема ЕКОЛОГІЧНЕ МАРКУВАННЯ може бути розкрита в різних предметних галузях.

Інформатика

Мистецтво

Мова

Трудове навчання

Можливо ці приклади надихнуть Вас на розробку власних авторських вправ чи завдань на тему екологічне маркування в рамках реалізації змістової лінії Державного стандарту «Екологічна безпека та сталий розвиток».

Наочні інформаційні матеріали

Ці матеріали – плакати (постери), макети стендів можуть бути також в нагоді для проведення навчального/виховного заходу

Експозиційні модулі виставки зі сталого споживання та життєвого циклу продукції

Дізнайтесь більше

Цілі сталого розвитку ООН та екологічне маркування “Зелений журавлик”

У разі якщо Ви хочете дізнатись більше і порівняти значення різних видів маркувань, скористайтесь інформацією про маркування на Порталі споживача про стале споживання та МЕТОДИЧНИМ ПОСІБНИКОМ Екологічне маркування в запитаннях та відповідях.

ВІДЕОРОЛІК Маркування продукції (2015)

Онлайн тест

Чи правильно я розумію значення маркування товарів?

Цікавий тест, якій містить 13 запитань з варіантами відповідей. Дозволить пройти оцінку знань по розумінню значень різних видів маркувань, зокрема екологічного. Неважливо скільки правильних відповідей – важливо те, що той хто пройде тест дізнаєтеся яка вірна, і зможе підвищити свій рівень знань задля свідомого вибору.

World Ecolabel Day – як відзначають в інших країнах

ВІДЕО Як відзначали World Ecolabel Day філіппінських школах (англ. мова)

Кейси як відзначити World Ecolabel Day (англ. мова)

ВІДЕОРОЛІКИ По темі екологічного маркування І типу та World Ecolabel Day (англ. мова)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Рейтинг 3.50(1 голос)